Section 2 baseball postseason brackets

LATHAM — On Thursday, Section 2 released the high school baseball brackets. Here they are.

Class AA
#9 CBA/#8 Guilderland @ #1 Shenendehowa, Tue, 4 p.m.

#5 Ballston Spa @ #4 Saratoga Springs, Tue, 4 p.m.

#11 Shaker/#6 Niskayuna @ #3 Colonie, Tue, 4 p.m.

#10 La Salle/#7 Columbia @ #2 Bethlehem, Tue, 4 p.m.

Semifinals: Thur, May 24 at Joe Bruno Stadium, 4 and 7 p.m.
Final: Tue, May 29 at Joe Bruno Stadium, 7 p.m.

Class A:
#9 Averill Park/#8 South Glens Falls @ #1 Amsterdam, Tue, 4 p.m.

#5 Mohonasen @ #4 Lansingburgh, Tue, 4 p.m.

#6 Gloversville @ #3 Scotia, Tue, 4 p.m.

#7 Burnt Hills @ #2 Queensbury, Tue, 4 p.m.

Semifinals: Thur, May 24 at St. Rose, 4 and 7 p.m.
Final: Tue, May 29 at Joe Bruno Stadium, 4 p.m.

Class B:
#16 Voorheesville @ #1 Albany Academy, Sat, 12 p.m.

#9 Fonda @ #8 Schalmont, Sat, 12 p.m.

#13 Mechanicville @ #4 Saratoga Catholic, Fri, 4:30 p.m.

#12 Catskill @ #5 Schuylerville, Sat, 12 p.m.

#14 Ravena @ #3 Hudson, Sat, 12 p.m.

#11 Glens Falls @ #6 Coxsackie-Athens, Sat, 12 p.m.

#10 Tamarac #7 Broadalbin-Perth, Fri, 4:30 p.m.

#15 Cohoes @ #2 Ichabod Crane, Sat, 12 p.m.

Quarterfinals: Mon, May 21, home sites
Semifinals: Wed, May 23 at Park Terrace Elementary, Gloversville, 4 and 7 p.m.
Final: Sat, May 26 at Joe Bruno Stadium, 7 p.m

Class CC
#9 Cambridge/#8 Hoosick Falls @ #1 Greenwich, Tue, 4 p.m.

#5 Hoosic Valley #4 Lake George, Tue, 4 p.m.

#6 Chatham @ #3 Greenville, Sat, 4 p.m.

#7 Granville @ #2 Bishop Gibbons, 4 p.m.

Semifinals: Wed, May 23 at Veteran’s Park, Saratoga, 4 and 7 p.m.
Final: Fri, May 25 at Joe Bruno Stadium, 7 p.m.

Class C:
#9 Duanesburg/#8 Berne-Knox @ #1 Maple Hill, Mon, 4 p.m.

#5 Galway @ #4 Warrensburg, Mon, 4 p.m.

#6 Canajoharie @ #3 Waterford-Halfmoon, Mon, 4 p.m.

#7 Schoharie @ #2 Rensselaer, Mon, 4 p.m.

Semifinals: Wed, May 23 at Shuttleworth Park, 4 and 7 p.m.
Finals: Fri, May 25 at Joe Bruno Stadium, 4 p.m.

Class D:
#8 Mekeel @ #1 Whitehall, Mon, 4 p.m.

#5 Doane Stuart @ #4 Fort Ann, Mon, 4 p.m.

#6 Hartford/Fort Edward @ #3 Germantown, Mon, 4 p.m.

#7 Salem @ #2 Fort Plain, Mon, 4 p.m.

Semifinals: Wed, May 23 at East Field, 4 and 7 p.m.
Final: Sat, May 26 at Joe Bruno Stadium, 4 p.m.

Related Articles

Comment

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker